Nieuws

Bank of America blokkeert Wikileaks

De Bank of America is de volgende in het rijtje van bedrijven die geldtransacties naar Wikileaks weigeren uit te voeren.

De bank verkondigde dit weekend dat het zijn dienstverlening aan Wikileaks staakt. “Onze beslissing is gebaseerd op ernstige vermoedens dat Wikileaks betrokken is in activiteiten die in strijd zijn met onze interne voorwaarden”, klinkt het in de mededeling. Dat meldt CNet.

Maar de blokkade heeft mogelijk andere gronden. Vorige maand vertelde Wikileaks-topman Assange aan Forbes dat hij de publicatie van bezwarende documenten van een niet nader benoemde grote Amerikaanse bank voorbereidt.

5 GB aan bezwarend materiaal
In 2009 verkondigde Assange tijdens een interview met Computerworld dat hij in het bezit is van vijf GB aan data van de computer van een topman bij de Bank of America.

Eerder besloten MasterCard, Visa en PayPal de donaties waarvan Wikileaks moet leven te blokkeren. Als reactie op de beslissing van de Bank of America roept Wikileaks iedereen op om er zijn rekeningen op te zeggen.

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
internetmaatschappijnieuwswikileaks

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
Haal een HomeWizard in huis en krijg een gratis Energy Display én €50 shoptegoed

Haal een HomeWizard in huis en krijg een gratis Energy Display én €50 shoptegoed

Bespaar nu