OnePlus is misschien niet het enige smartphonemerk dat binnenkort verdwijnt

Het is op dit moment niet nog niet allemaal officieel bevestigd, maar het merk OnePlus lijkt in een groot deel van de wereld te verdwijnen en in principe vervangen te worden door moederbedrijf OPPO. Nu lijkt deze situatie tussen OnePlus en OPPO misschien niet helemaal uniek te zijn.
Hetzelfde lot als OnePlus
De bekende tipgever Yogesh Brar suggereert in een post op X dat er nog een merk risico loopt om opgeslokt te worden door een groter moederbedrijf. Brar noemt nog geen specifieke naam, maar het zou gaan om een merk waarvan de cijfers er niet goed uitzien (via Android Headlines).
Als je meerdere merken hebt die het allemaal al niet meer fantastisch doen in bepaalde markten, dan kan je ze misschien maar beter samenvoegen en proberen de positie van het overgebleven merk te verbeteren. Dat lijkt een beetje de situatie te zijn bij OPPO in relatie tot OnePlus (en realme). Maar een ander bedrijf staat nu mogelijk dus voor een vergelijkbare keuze.
Om welke merken gaat het?
Brar noemt in zijn post dus geen namen, maar het team van Android Headlines durft wel een gok (of twee) te wagen. Volgens deze outlet lijken de meest logische opties IQOO (dochterbedrijf van vivo) of Redmi en/of POCO (dochterbedrijven van Xiaomi).
Als het om IQOO gaat, zullen wij er niet veel van merken, want dat merk richt zich toch voornamelijk op China en India. Redmi- en POCO-telefoons zijn hier echter wel te krijgen. Android Headlines merkt ook terecht op dat POCO-telefoons de laatste tijd steeds meer op Xiaomi-toestellen begonnen te lijken en dat dit voor dezelfde soort verwarring zorgde als bij OnePlus en OPPO.
Het gaat hier trouwens natuurlijk nog wel gewoon om een gerucht, dus misschien verandert er (de komende tijd) helemaal niets, maar we zijn wel benieuwd naar wat er met OnePlus gaat gebeuren, want er is duidelijk iets aan de hand, en of dit dan mogelijk inderdaad een soort trend start.












