Nieuws

Google-auto zoekt uitdagendere oorden op

Google gaat zelfrijdende wagens testen in Kirkland in de VS, waar hoogteverschillen en frequent regenweer voor nieuwe uitdagingen zorgen.

Google lijft een derde stad in zijn proefproject voor zelfrijdende wagens in. De autonome auto’s zijn een gekend zicht rond het hoofdkwartier van de technologiereus in Mountain View in Californië en intussen ook in Austin in Texas. Nu mogen ook de bewoners van Kirkland in de staat Washington wagens zonder bestuurder op hun wegen verwachten.

Google gaat voor een langzame uitbreiding van de testregio’s om z’n wagens zo geleidelijk aan steeds meer klaar te stomen voor allerlei verschillende omstandigheden. Kirkland verschilt erg van Austin en Mountain View. De regio combineert wegen in verschillende hellingsgraden met slecht weer. Dat moet de ingenieurs in staat stellen om de software en de sensoren aan nieuwe omstandigheden aan te passen.

In Kirkland test Google zijn technologie met een aangepaste Lexus, en dus niet met het knullige karretje dat in de andere steden rondrijdt. Google zal evenmin meteen over de hele stad terug te vinden zijn. De auto heeft erg gedetailleerde kaarten nodig, en die bestaan voorlopig alleen in het noordwesten van de stad.

googleNot Connected Car

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Verleng de levensduur van jouw e-bike accu.

Verleng de levensduur van jouw e-bike accu.

Bescherm jouw accu!