Uitrol Android 15 voor Samsung Galaxy S24 weer van start

Na maanden wachten kwam Samsung vorige week eindelijk met goed nieuws voor Galaxy S24-eigenaren: de uitrol van One UI 7, gebaseerd op Android 15, ging van start. In het weekend kwam daar echter abrupt een einde aan. Een grote bug in de update zorgde ervoor dat Galaxy-eigenaars opnieuw langer op de software moesten wachten. Nog geen week later is de One UI 7-update weer beschikbaar: eerst in Zuid-Korea, maar binnenkort ook wereldwijd.
Samsung rolt de update voorlopig alleen uit naar Galaxy S24-toestellen die eerder al One UI 7 ontvingen. Zodra die toestellen de nieuwe versie hebben gekregen, volgt de uitrol voor overige Galaxy S24-modellen.
Oplossing voor ‘grote One UI 7-bug’
Waarom de Android 15-update precies werd teruggetrokken, is niet officieel bekendgemaakt, maar volgens geruchten had het te maken met een ontgrendelbug. Sommige Galaxy S24-toestellen konden na de update helemaal niet meer worden ontgrendeld. De oorzaak lijkt inmiddels te zijn achterhaald, waardoor de uitrol vandaag opnieuw is gestart.
Ook voor Europese Galaxy S24-modellen
Zoals gebruikelijk begint Samsung de uitrol in Zuid-Korea, doorgaans gevolgd door Europa. Dit betekent dat eigenaren van een Galaxy S24, Galaxy S24 Plus of Galaxy S24 Ultra ergens in de komende week een update kunnen verwachten. Wanneer de update opnieuw beschikbaar komt voor de Galaxy Z Fold 6 en Z Flip 6, is nog niet bekend.
Er zit dus eindelijk schot in de zaak, wat niet alleen goed nieuws is voor de Galaxy S24-serie. Het betekent ook dat de uitrol voor de Galaxy S23-serie, Galaxy Z Fold 5 en Z Flip 5 geen onnodige vertraging oploopt. Vergeleken met andere Android-fabrikanten is Samsung overigens al rijkelijk laat met de Android 15-update: het nieuwe besturingssysteem verscheen in september en werd in oktober al uitgerold naar Pixel-telefoons. Sindsdien kregen alleen nieuwe Samsung-modellen (Galaxy S25, Galaxy S25+, Galaxy S25 Ultra, Galaxy A56, Galaxy A36 en Galaxy A26) de nieuwste Android-versie.