LG-smartphones krijgen geen updates meer

Ruim vier jaar geleden kondigde LG aan te stoppen met de productie van smartphones. Toch beloofde het bedrijf toen nog enkele updates uit te brengen. Zo kregen een aantal toestellen nog Android 12 en werden er gedurende drie jaar na release beveiligingsupdates uitgerold. Die termijn is nu voor alle toestellen verstreken.
De volgende stap is het uitschakelen van de updateservers, waardoor gebruikers geen toegang meer hebben tot updates via OTA (over-the-air) of via de LG Bridge-tool op pc. De aankondiging werd al op 10 april gedaan en is nu bevestigd door Android Authority.
LG: “Update-ondersteuning stopt volledig”
LG deelde een officiële verklaring rond het afsluiten van de updateservers. “Vanaf 30 juni 2025 worden de volgende diensten beëindigd: software-upgrades (FOTA), updatecenter (app-dienst) en LG Bridge (pc-tool). Deze beëindiging geldt voor alle LG-smartphones. Na deze datum zijn software-upgrades, ook via servicecentra, niet langer beschikbaar. Ook app-updates worden niet meer aangeboden. Verwijderde standaardapps kunnen niet opnieuw worden gedownload.”
Wat betekent dit voor gebruikers?
De meeste mensen zullen hun LG-toestel inmiddels vervangen hebben. Toch zijn er ongetwijfeld nog toestellen in omloop, bijvoorbeeld als back-uptelefoon of ergens in een la. Wie zijn toestel nog niet geüpdatet heeft naar de laatste versie, doet er goed aan dit voor 30 juni alsnog te doen. Na die datum verdwijnt elke vorm van ondersteuning en loop je beveiligingsrisico’s.