Apple zou overwegen om Perplexity AI over te kopen

Dat Apple de AI-boot gemist heeft, is duidelijk, maar minder duidelijk is hoe het bedrijf de achterstand tegenover concurrenten wil inhalen. Overnames zijn alvast één optie en in dat kader zou Apple er volgens Bloomberg aan denken aan Perplexity AI over te nemen. Daarover zou al op hoog niveau gepraat zijn binnen Apple en ook met Perplexity zou er al meermaals contact zijn geweest, al zou een overnamebod nog niet ter sprake gekomen zijn.
Apple zou Perplexity AI om twee redenen willen overnemen. Enerzijds kan het op die manier toegang krijgen tot AI-technologie voor een integreren van een AI-zoekmachine in Apple-producten. Ook in Siri zou de AI-technologie van Perplexity verwerkt kunnen worden. Tegelijk zou Apple met een overname ook heel wat AI-talent van Perplexity in huis halen en daar kan het natuurlijk van profiteren voor eigen AI-ontwikkelingen.
Hoewel een overname wel degelijk overwogen zou worden, zou het plan in een nog erg vroege fase zitten en dus nog lang niet definitief zijn. Er zijn nog geen overnamegesprekken gevoerd met Perplexity en een overname zou ook niet de enige mogelijkheid zijn waar Apple aan denkt. Ook een doorgedreven samenwerking zou bijvoorbeeld tot de mogelijkheden behoren.
Duwtje in de rug door Google-rechtszaak
Het is niet de eerste keer dat Apple toenadering zoekt tot Perplexity. In het kader van een rechtszaak tegen Google omtrent de monopoliepositie van het bedrijf in zoekresultaten had Apple namelijk al gezegd dat het een mogelijke integratie van Perplexity in Safari bekeek. Het werd toen ook duidelijk dat Apple van Google elk jaar miljarden dollars krijgt (18 miljard dollar in 2021) om van Google de standaardzoekmachine op iPhones te maken. Het zou echter kunnen dat die deal verplicht stopgezet moet worden, in welk geval Apple een extra duwtje in de rug krijgt om met Perplexity in zee te gaan of het zelfs helemaal over te nemen.
Of Perplexity effectief wordt overgenomen door Apple zal nog moeten blijken, maar duidelijk is wel dat Apple met een AI-probleem zit dat niet heel snel op te lossen is. Zelfs met Perplexity aan boord zou Apple Intelligence zoals dat al een hele tijd geleden beloofd werd nog wel een tijd op zich kunnen laten wachten. De nieuwe Siri, dat als AI-chatbot hét paradepaardje moet zijn, zou mogelijk pas in 2027 klaar zijn.