OnePlus dreigt volledig te verdwijnen: fabrikant gedegradeerd tot simpele productlijn

Nieuwe OnePlus-toestellen ga je in Europa waarschijnlijk niet meer tegenkomen. Vrijwel al het Europese OnePlus-personeel is inmiddels vertrokken. In markten als China en India blijft OnePlus voorlopig actief, al is de vraag hoelang dat nog als zelfstandig merk het geval zal zijn. Er zouden namelijk plannen bestaan om de smartphonefabrikant te reduceren tot een productreeks binnen OPPO (via Moneycontrol).
Vaarwel, OnePlus en Realme?
Het verhaal is behoorlijk complex en begint bij het recente nieuws dat de CEO van OnePlus-zustermerk Realme is opgestapt. Michael Guo zou officieel om medische redenen zijn vertrokken, maar volgens verschillende berichten hangt zijn vertrek samen met een grootschalige reorganisatie binnen de groep. Die reorganisatie zou OnePlus en Realme dichter bij OPPO brengen en de merken integreren binnen de organisatie van de fabrikant, al zou het voorlopig vooral gaan om de Indiase activiteiten.
Volgens de bron blijft het daar mogelijk niet bij. Ook het voortbestaan van OnePlus en Realme als afzonderlijke merken zou intern ter discussie staan. Er wordt naar verluidt gekeken naar de mogelijkheid om beide merken verder te laten bestaan als productreeksen binnen OPPO.
Onduidelijk is daarbij hoe die strategie er precies zou uitzien. Mogelijk blijven de namen OnePlus en Realme zichtbaar op toekomstige toestellen, maar het is evengoed denkbaar dat de merken simpelweg verdwijnen en plaatsmaken voor afzonderlijke productlijnen binnen het OPPO-aanbod.
Grote veranderingen lijken onafwendbaar
Hoe dan ook lijkt duidelijk dat de merken opnieuw een stuk kleiner dreigen te worden dan ze vandaag al zijn, mocht het nieuws kloppen. Ook de bekende tipgever Yogesh Brar hint ondertussen op grote veranderingen. Hij schrijft op X dat er in juli nieuws aankomt “waar we allemaal niet klaar voor zijn”. Wat hij daarmee precies bedoelt, laat Brar in het midden. Al bevestigt ook hij dat er een samenvoeging van merken op til zou zijn en dat OPPO grote veranderingen doorvoert in verschillende markten.
Opvallende stilte vanuit de merken
Voorlopig blijft het vooral bij speculatie. Geen van de merken binnen de OPlus-groep, waaronder OPPO, OnePlus en Realme vallen, heeft de afgelopen maanden gecommuniceerd over wat er precies gaande is. Realme blijft voorlopig volhouden dat het merk wil inzetten op de Indiase markt, ondanks het vertrek van zijn CEO.
Opvallend genoeg vertrok eerder de CEO van OnePlus India, kort nadat het bedrijf ontkende dat het merk zou verdwijnen. Intussen heeft OnePlus zich echter al stilletjes uit verschillende markten teruggetrokken. Officieel houdt het bedrijf voorlopig vast aan zijn eerdere verklaring: de toekomst van OnePlus op internationale markten wordt nog altijd geëvalueerd.











