Nieuws

“Xbox-handheld dit jaar, nieuwe console in 2027”

Xbox Game Pass
© Unsplash/Mika Baumeister
Dit jaar zou Microsoft eindelijk een eigen Xbox-handheld lanceren. Daarvoor zou samengewerkt worden met een externe hardwarefabrikant. Een opvolger voor de Xbox Series X-console wordt dan weer in 2027 verwacht.

Rond een Xbox-handheld doen al lang geruchten de ronde en hoewel Microsoft het op een bepaald moment leek te laten voor wat het was, ging de bal weer aan het rollen toen duidelijk werd dat Microsoft wat Xbox betreft een meer platformagnostische strategie zou gaan hanteren. Bovendien zijn handheld gaming pc’s tegenwoordig een valabele optie geworden, met de Steam Deck van Valve op kop. Bij Microsoft lijken ze nu dan ook klaar om op die kar te springen.

Xbox-handheld met Windows

Volgens Jez Corden van Windows Central, die doorgaans over goede bronnen beschikt, zou Microsoft zijn Xbox-handheld dit jaar lanceren. Daarvoor zou worden samengewerkt met een externe hardwarefabrikant die reeds ervaring heeft met handheld gaming pc’s. Denk daarbij aan bedrijven als ASUS, Lenovo, Razer en MSI. Het ontwerp van de handheld, die de codenaam “Keenan” zou dragen, zou natuurlijk Xbox uitstralen en onder meer een speciale guide-knop bevatten. De Xbox-handheld zou ook meer pc-georiënteerd zijn, met een volledige installatie van Windows.

Eerder liet Microsoft al weten dat het combineren van Xbox en Windows essentieel zou zijn voor handheld gaming. Op die manier krijgen gebruikers immers de vrijheid die pc-gamers gewend zijn. Ze kunnen genieten van het aanbod van de Microsoft Store en Game Pass, maar kunnen net zo goed Steam installeren en daarmee aan de slag gaan. Zo wordt nog eens duidelijk dat het voor Microsoft niet echt uitmaakt hoe of waar je hun games speelt. “Alles is een Xbox” is het motto dat gehanteerd wordt.

Nog meer Xbox-hardware in 2027

Opvallend is wel dat Microsoft vorig jaar al bevestigde dat het onderzoek deed naar de ontwikkeling van een eigen handheld, maar dat de lancering daarvan wel nog enkele jaren op zich zou laten wachten. Dat valt moeilijk te rijmen met een lancering dit jaar natuurlijk, maar mogelijk is het te verklaren door de samenwerking met een externe fabrikant. Het zou dan eerder om een Xbox-partnertoestel gaan en niet om een Xbox-handheld die 100% uit de stal van Microsoft zelf komt.

Dat lijkt Corden zelf ook enigszins aan te geven. Hij zegt immers dat Microsoft nog meer zaken in de pijplijn heeft zitten, waaronder “zijn eigen Xbox gaming handheld” en een opvolger voor de Xbox Series X. Die zouden echter pas in 2027 gelanceerd worden.

Uitgelicht artikel valve steam console Valve lijkt aan spelconsole te werken als concurrent voor Xbox en PS5
microsoftontspanningxbox

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Geniet van ultrasnel 5G met Proximus

Geniet van ultrasnel 5G met Proximus

👉 Profiteer nu van exclusieve webpromo’s