Peperdure Oppo Find X9 Ultra heeft last van aandampende cameralenzen

De Oppo Find X9 Ultra is niet bepaald een goedkoop toestel, maar voor enthousiaste fotografen is het wel een schitterend hebbeding. Dat bleek alvast uit onze review. Daarin schitterden de twee 200MP- en twee 50MP-sensoren met Hasselblad-keurmerk. Er duiken nu wel steeds meer berichten over aandampende lenzen op, meldt Phandroid.
In een Reddit-post klaagt een Italiaanse eigenaar van zo’n 1.700 euro kostende Oppo dat er condens onder de glaslaag van de lenzen zit. Hij maakte het mee toen hij van een buitentemperatuur van 40° naar een frisse ruimte van 20° ging. Het blijft echter niet bij dat ene geval, want in diezelfde post melden een aantal anderen hetzelfde probleem. Ook in andere posts duikt het op.
Volgens sommige mensen ligt het aan het grote cameraglas. Deze smartphone heeft een IP69-keuring, waardoor je eigenlijk een grote afgesloten ruimte krijgt. Daarin kan vochtige lucht blijven zitten en dat zorgt voor die condens als de temperatuur snel verandert.
Uiteraard heeft het verzamelde internetgild al een oplossing bedacht. Je moet de lade voor de simkaart openen, aangezien dat de enige opening is die lucht kan binnenbrengen. Daarna moet je in een zakje dat je luchtdicht kan maken wat silicagel doen. Dat onttrekt namelijk vocht. Dan laat je een lange benchmarktest lopen op je smartphone en stop je die in de zak die je verzegelt. Zo warmt het toestel op, waardoor het vocht weggaat en de silicagel dat opneemt. Anderen raden dan weer aan om eerst die benchmarktest te doen en daarna te filmen in de zwaarste instellingen. Op die manier is het het cameragedeelte zelf dat opwarmt.











