Nieuws

Telenet blijft dan toch in Mechelen, mét nieuw hoofdkantoor

© POLO.platform
Al dertig jaar zit de Telenet group in Mechelen verankerd, sinds de oprichting van het bedrijf. Dit was dan ook het ideale moment om aan te kondigen dat het in de stad blijft, maar dan wel in een gloednieuw hoofdkantoor. Dat komt te staan op de Raghenosite, in een van de gebouwen van de nieuwe kantoorcluster The Quint. Telenet sloot een deal met CORES Development voor de realisatie van dat nieuwe kantoor.

Dat Telenet in Mechelen blijft, mag je gerust opmerkelijk noemen, want er gingen geruchten rond dat het bedrijf volledig zou opgaan in Ziggo en dus naar Nederland zou verhuizen. Zeker de geplande afvloeiingen hielpen die vermoedens bevestigen. De investering in een nieuw hoofdkantoor moet duidelijk maken dat daar niets van aan is.

Het nieuwe kantoor moet voldoen aan de noden van morgen: “meer ruimte voor samenwerking, flexibiliteit en de verdere ontwikkeling van medewerkers”. Om die doelstellingen te bereiken in het huidige gebouw, zouden te grote investeringen nodig zijn. De nieuwe omgeving lost dat helemaal op met meer comfort, meer duurzaamheid en betere faciliteiten om optimaal te kunnen samenwerken.

Het ontwerp lijkt nu al tot in de details uitgewerkt. Zo komen er niet alleen stille werkplekken, ontmoetingsruimtes en gegroepeerde vergaderruimtes, maar ook een fietsingang aan de kant van het kanaal. Daar ligt de route die de woonwerkfietsers het vlotst tot aan het kantoor leidt.

Duurzaam, groen en bereikbaar

De kantoorcluster The Quint behaalde twee toonaangevende internationale certificeringen: BREEAM Outstanding, het hoogste label voor duurzaam ontwerpen, bouwen en beheren van gebouwen; en WELL Platinum, met focus op gezondheid, comfort en welzijn, en aandacht voor luchtkwaliteit, daglicht, akoestiek en beweging. Die focus op duurzaamheid noemt Telenet belangrijk.

Groen is een thema in het ontwerp: “Een ruim atrium, een binnentuin en verschillende groene (dak)terrassen brengen natuur tot in het hart van het gebouw en bieden medewerkers plekken om buiten te werken, te overleggen of even op adem te komen. Het nieuwe hoofdkantoor sluit zo trouwens mooi aan bij de bredere ontwikkeling van Ragheno, waar de komende jaren ook een stadspark van elf hectare wordt aangelegd.”

Ook de mobiliteit zou duurzamer moeten verlopen, want het gebouw ligt op wandelafstand van station Mechelen. Daar zijn directe treinverbindingen naar Brussel, Antwerpen en de rest van het land. Fietsers krijgen een ruime, overdekte fietsenstalling met aangrenzend sanitair en douches.

Uitgelicht artikel Telenet wil minder werknemers en consultants
Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
businesstelecomtelenet

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
€50,00 korting op de Dyson PencilWash: compacte Wet&Dry-stofzuiger

€50,00 korting op de Dyson PencilWash: compacte Wet&Dry-stofzuiger

Bespaar nu