Apple werkt aan grotere iPhone Duo Max met flink groter scherm

Apple introduceerde vorige week zijn eerste vouwbare smartphone, de iPhone Duo. Daarmee heeft het bedrijf eindelijk een rechtstreeks antwoord op toestellen zoals de Samsung Galaxy Z Fold 8. Voor de grotere Galaxy Z Fold 8 Ultra heeft Apple voorlopig echter geen vergelijkbaar model. Daar moet in de toekomst verandering in komen.
Volgens Bloomberg-journalist Mark Gurman werkt Apple aan uitbreiding van de iPhone Duo-serie. Een van de toestellen die daarbij wordt genoemd, is de iPhone Duo Max. Dat model zou een groter vouwbaar scherm krijgen dan de huidige Duo en mogelijk uitkomen rond hetzelfde formaat als het 8-inch scherm van de Galaxy Z Fold 8 Ultra. Wanneer de grotere vouwbare iPhone precies verschijnt, is nog niet bekend.
Meer dan alleen een groter scherm
Apple zou de komende generaties bovendien verschillende tekortkomingen van de eerste iPhone Duo willen aanpakken. Bloomberg meldde eerder dat toekomstige modellen een telecamera en Face ID kunnen krijgen. De huidige Duo moet het nog zonder beide functies stellen. Volgens recente berichten zouden die upgrades binnen de volgende twee generaties hun opwachting kunnen maken.
Als de iPhone Duo Max pas rond de derde generatie verschijnt, is het dus goed mogelijk dat het grotere model eveneens over zo’n telecamera en Face ID beschikt. Voorlopig blijft dat echter speculatie. Apple heeft zelf nog niets gezegd over een Duo Max of andere nieuwe modellen binnen de serie.
De huidige iPhone Duo heeft op sommige vlakken alvast andere sterke punten tegenover Samsungs foldables. Zo beschikt hij over IP68-certificering en ondersteuning voor de Apple Pencil. Tegelijk is Apples eerste foldable met 254 gram duidelijk zwaarder dan zowel de Galaxy Z Fold 8 als de grotere Galaxy Fold 8 Ultra.











