Nieuws

Honda keert terug naar mountainbikes met nieuwe elektrische krachtpatser

© Honda
Honda brengt in 2027 zijn eerste elektrische mountainbike op de markt. De Japanse fabrikant werkt daarvoor samen met het Duitse mountainbikemerk Rotwild.

Honda heeft in een YouTube-video zijn eerste elektrische mountainbike geteaset. De eMTB moet in 2027 op de markt komen en wordt samen met Rotwild ontwikkeld. De naam van dat Duitse merk is al zichtbaar op de zijkant van het prototype. Honda zegt met de e-mountainbike “het plezier van motorrijden met het plezier van mountainbiken” te willen combineren (via Pinkbike). Veel details over het model zijn voorlopig nog niet bekend, maar de eerste beelden geven wel een indruk van de fiets.

Zo lijkt Honda gebruik te maken van een Shimano-middenmotor. Aan de voorkant zien we Fox-vering, terwijl ook de achterdemper van dat merk afkomstig is. Dat zijn hoogwaardige componenten, al is het nog niet zeker of ze ook op de definitieve versie van de eMTB terechtkomen.

Honda heeft voorlopig geen informatie over de motor, de overige onderdelen of de prijs gedeeld. Dat laatste wordt volgens de fabrikant op een later moment bekendgemaakt. Het prototype uit de video dient vooral als inspiratie voor het uiteindelijke product. Het ontwerp en de componenten kunnen dus nog veranderen.

Samenwerking met Rotwild

Voor de ontwikkeling werkt Honda vast samen met een ervaren speler uit de mountainbikewereld. Rotwild bouwt al sinds 1996 high-performance mountainbikes en richt zich de laatste jaren sterk op elektrische modellen. Het merk heeft verschillende eigen eMTB’s in zijn assortiment en ontwikkelt nu dus ook een fiets samen met Honda.

Het is nog niet duidelijk welke positie Honda precies wil innemen op de eMTB-markt. Die is de afgelopen jaren steeds drukker geworden, met merken als Raymon en tal van andere fabrikanten die elektrische mountainbikes aanbieden. De opkomst van krachtige en relatief betaalbare aandrijvingen, zoals de Avinox-motoren, heeft dat segment bovendien verder uitgebreid.

Met de samenwerking met Rotwild lijkt Honda alvast te kiezen voor een hoogwaardige aanpak. Of de fabrikant daarmee mikt op het premiumsegment of ook een toegankelijker model wil aanbieden, wordt pas duidelijk wanneer meer technische details en de prijs bekend zijn.

Honda heeft een verleden met mountainbikes

De stap naar e-mountainbikes komt niet volledig uit het niets. Honda heeft al een geschiedenis in de mountainbikewereld. Met de legendarische RN01-downhillmountainbike won Greg Minnaar in 2005 de World Cup. Honda stelde het prototype van zijn nieuwe eMTB niet toevallig naast die RN01 voor. Daarmee verwijst het merk naar zijn eerdere activiteiten in de mountainbikesport en benadrukt het de link tussen zijn verleden en de nieuwe elektrische mountainbike.

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
e-bikeshondaontspanning

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
Haal een HomeWizard in huis en krijg een gratis Energy Display én €50 shoptegoed

Haal een HomeWizard in huis en krijg een gratis Energy Display én €50 shoptegoed

Bespaar nu

Nieuw op TechPulse

Nieuwe Dreame-steelstofzuigers met dweilfunctie zijn meteen tot €130 goedkoper

Business

Peaky haalt €1,1 miljoen op om van het financieel plan de ruggengraat van elk bedrijf te maken

Mollie GoCardless

Mollie rondt overname GoCardless af en zet volgende stap in zijn groeiambities