Apple herstelt zeer kritieke Safaribugs

Apple heeft een oplossing klaar voor zestien bugs in zijn browser Safari. Twaalf hiervan kunnen ertoe leiden dat een hacker gevaarlijke code uitvoert op het systeem van de gebruiker.

De updates worden sinds donderdag uitgestuurd en geven Safari na installatie versienummer 4.0.5 mee. Volgens beveiligingsbedrijf Secunia zijn de lekken “zeer kritiek”.

Volgens Apple hebben de kwetsbaarheden vooral een impact op het framework ImageIO en de Webkit-browsermotor. Twee van de fouten in ImageIO kunnen ervoor zorgen dat er malafide code op het systeem van de gebruiker komt. Twee andere bugs maken het dan weer mogelijk dat er gegevens uit het geheugen van Safari worden gelekt naar een site.

[related_article id=”158256″]

Nog eens negen bugs zijn gevonden in Webkit, dat ook wordt gebruikt in de browsers op Android, iPhone, Nokia S60-smartphones en Chrome. Met acht hiervan kan gevaarlijke code worden uitgevoerd.

Zes van de zestien bugs zijn alleen voor Windows. De overige tien treffen zowel Windows als OS X, zegt Apple.

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
ApplebeveiligingbugnieuwsosxsafariwebkitWindows

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
€50,00 korting op de Dyson PencilWash: compacte Wet&Dry-stofzuiger

€50,00 korting op de Dyson PencilWash: compacte Wet&Dry-stofzuiger

Bespaar nu