Nieuws

LinkedIn’s Lynda.com reset 55.000 wachtwoorden na hack

Het online leerplatform Lynda.com waarschuwt zijn gebruikers dat een hacker toegang kreeg tot een database waarin ook accountgegevens te vinden waren.

 

Op Lynda.com leren gebruikers nieuwe vaardigheden zoals softwareontwikkeling, design, fotografie en webdevelopment door middel van online cursussen. Het platform werd in april gekocht door LinkedIn en is op die manier een dochteronderneming van Microsoft. De 9,5 miljoen gebruikers die actief zijn op Lynda.com zijn sinds kort op de hoogte gebracht dat een externe partij toegang kreeg tot een database waarin hun gegevens werden opgeslagen.

 

Volgens de mail die werd uitgestuurd, bevatte de  gehackte database vooral contactgegevens en de cursussen die gebruikers volgden, maar geen betaalgegevens. Dat meldt VentureBeat. “Weet dat we geen bewijs hebben dat de data je wachtwoord omvatte. En hoewel we geen bewijs hebben dat jouw specifieke account werd gehackt of dat de data publiek beschikbaar werden gemaakt, wilden we je uit voorzorg inlichten,” staat in de mail te lezen.

 

Van die 9,5 miljoen gebruikers is er een kleine groep wiens wachtwoord wél in de database voorkwam. Er is geen aanwijzing dat de gegevens circuleren op het internet, maar uit voorzorg heeft Lynda.com de wachtwoorden van zo’n 55.000 gebruikers gereset. De wachtwoorden in de database waren cryptografisch beschermd, laat het bedrijf verder nog weten.

 

Het nieuws is klein bier vergeleken met de gigantische hack die Yahoo enkele dagen geleden bekendmaakte.

 

//www.smartbiz.be/achtergrond/167975/wachten-op-de-catastrofe-waarom-nog-steeds-op-wachtwoorden-vertrouwen/

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
beveiligingbusinesshacklinkedinwachtwoord

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
€50,00 korting op de Dyson PencilWash: compacte Wet&Dry-stofzuiger

€50,00 korting op de Dyson PencilWash: compacte Wet&Dry-stofzuiger

Bespaar nu