Wout van Aert lanceert eigen mobiele abonnementen, of toch eigenlijk niet?

WVA Mobile
© Team Visma-Lease a Bike
Belgisch profwielrenner Wout van Aert lanceert zijn eigen telecomprovider: WVA Mobile. Toch sluit je jouw abonnement eigenlijk gewoon af bij Telenet.

WVA Mobile lijkt op het eerste gezicht een onafhankelijke MVNO (Mobile Virtual Network Operator): een provider zonder eigen netwerk. Soms staan zulke virtuele providers los van grote spelers en kopen ze enkel telecomdiensten bij hen in. Dat is bij de telecomabonnementen van Wout van Aert echter niet het geval. Die worden rechtstreeks verkocht door Liberty Global, oftewel Telenet.

Dat betekent in wezen dat je gewoon klant wordt bij Telenet en niet rechtstreeks de kas van Van Aert spekt. De wielrenner geeft aan dat de mobiele abonnementen vooral “een nieuwe manier creëren om mijn supporters een kijkje te geven in mijn wereld.” Abonnees krijgen bijvoorbeeld een blik achter de schermen bij wedstrijden en exclusieve verhalen uit het leven van de familieman.

Welke abonnementen biedt WVA Mobile aan?

Naast verhalen van achter de schermen staat er voor abonnees ook op sportief vlak iets op het spel. Wint Van Aert een wedstrijd, dan ontvang je bij het instapabonnement (Sprint) 2 GB bonusdata. Verder krijg je 10 procent korting op zijn merchandise. Kies je voor het duurdere Monument-abonnement, dan komen daar nog virtuele trainingsritten met de wielrenner en de genoemde behind-the-scenes-video’s bij.

Standaard krijg je bij die abonnementen 20 GB data (Sprint) of onbeperkte mobiele data (Monument). In beide gevallen zijn onbeperkt bellen en sms’en, plus roaming binnen de EU en EER, inbegrepen.

Snelheidsbeperkingen

4G- en 5G-connectiviteit zitten standaard in de pakketten, al gelden er wel snelheidsbeperkingen. Voor 5G hanteert WVA Mobile een maximale snelheid van 150 Mbps (down) en 35 Mbps (up). Via 4G surf je met maximaal 130 Mbps (down) en 32 Mbps (up).

Ter vergelijking: bij Telenet zelf lopen de datasnelheden op van 250 Mbps tot liefst 1 Gbps, al gaat het daar om theoretische maxima. Qua prijs ben je bij WVA Mobile wel een stukje goedkoper uit dan bij Telenet zelf, waar je 41 euro per maand betaalt voor onbeperkte data. Tegelijkertijd blijft Mobile Vikings scherper geprijsd: daar heb je voor 29 euro per maand al een onbeperkte databundel.

Uitgelicht artikel One en packs verdwijnen, bij minste aanpassing is abo Telenet meteen duurder
mobieltelenetwva mobile

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Haal een HomeWizard in huis en krijg een gratis Energy Display én €50 shoptegoed

Haal een HomeWizard in huis en krijg een gratis Energy Display én €50 shoptegoed

Bespaar nu