Nieuws

Google slokt restaurantreviewer op

Google heeft restaurantreviewer Zagat overgenomen. Het bedrijf moet de zoekgigant versterken met lokale resultaten, een segment waarin Google niet bijster sterk staat.

Een overnameprijs noemt Google niet, maar Techcrunch schrijft dat Zagat zichzelf enkele jaren geleden wou verkopen voor 200 miljoen dollar. Het bedrag van vandaag ligt volgens de site echter onder de 66 miljoen dollar. Dat is omdat de Amerikaanse handelscommissie (FTC) vanaf dat bedrag automatisch haar goedkeuring moet geven.

Zagat bestaat al 32 jaar en is actief in zo’n honderd steden, waaronder Amsterdam en Brussel. In een blogbericht zegt Googles vicepresident Marissa Mayer de dienst te bewonderen omdat deze met behulp van enquêtes nog voor de opkomst van het internet gebruikmaakte van zogenaamde user-generated content, met reviews en scores afkomstig van gebruikers.

[related_article id=”158901″]

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
financieelgooglenieuwsovernamereviewszagat

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
€50,00 korting op de Dyson PencilWash: compacte Wet&Dry-stofzuiger

€50,00 korting op de Dyson PencilWash: compacte Wet&Dry-stofzuiger

Bespaar nu