Je kan opnieuw Tesla Roadster reserveren voor 50.000 dollar

Ook negen jaar geleden kon je een aanbetaling van 50.000 dollar neerleggen voor jouw Tesla Roadster die écht niet meer lang op zich zou laten wachten. Fast forward van 2017 naar 2026 en die mensen zitten nog altijd te wachten op hun elektrische cabrio. Ze voelen de wind enkel door hun haren waaien als ze op hun fiets zitten. Nu heeft Tesla opnieuw de reserveringen geopend voor de Roadster. Eén probleempje: de onthulling van die wagen is pas voor binnen twee weken (via Electrek).
Op 1 oktober vindt die presentatie plaats in Waco, Texas. Reserveren kan dus nu al. Er gaat dan de dag zelf nog 5.000 dollar van je kredietkaart af en dat bedrag is terugbetaalbaar. De rest moet binnen 10 dagen via overschrijving volgen. Pas dan is de reservatie finaal. Ook in België kan je dat doen, voor respectievelijk 4.000 en 39.000 euro, goed voor een totaalbedrag van 43.000 euro.
Wie in 2017 50.000 dollar (of zelfs 250.000 dollar voor de Founders Series) neertelde, was beloofd dat de productie in 2020 zou starten. De Roadster is echter al acht keer achteruitgeschoven. Wie zijn aanbetaling terug wou, kreeg het niet gemakkelijk. Tesla bleef lang vastklampen aan de initiële 5.000 dollar.
Sprong in het duister
Wie nu hetzelfde durft te doen, doet nog meer een sprong in het duister. Je weet namelijk nog niet hoe het effectieve productiemodel er zal uitzien, aangezien dat pas in oktober te zien zal zijn. Op dat moment zouden we de prijs, kenmerken en productiedoelen moeten te horen krijgen. Volgens Elon Musk wordt het sowieso een topper. De teasers die we wel al te zien krijgen, tonen een vliegende auto.
Het ontwerp zal natuurlijk een update krijgen tegenover het originele design uit 2017. De typische Cyber-stijl en een lichtbalk over de volledige breedte zullen we dus kunnen herkennen van de Cybertruck en Robotaxi.
We kunnen ons echter levendig inbeelden dat veel mensen hun adem niet zullen inhouden tot de auto effectief op de straat te zien is.











