Nieuws

IBM verkiest Firefox boven IE

Alle werknemers van IBM gaan Firefox gebruiken als standaardbrowser, en niet langer Microsoft Internet Explorer. Een opsteker voor het openbronproject.

“Aan alle medewerkers wordt gevraagd Firefox als hun standaardbrowser te gebruiken”, schrijft Bob Sutor, bij IBM verantwoordelijk voor openbron en Linux, in een blogpost. “Firefox is klaar voor grote bedrijven, en we zijn klaar om het in ons bedrijf te gebruiken.”

Momenteel gebruiken al enkele duizenden IBM’ers Firefox op hun Linux-, Mac- en Windowscomputers. Daar zullen er nu nog duizenden bij komen, aangezien IBM zijn nieuwe computers gaat uitrusten met Firefox en werknemers gaat opleiden. IBM vraagt aan zijn partners om hetzelfde te doen.

Snel en cool
Sutor zegt op zijn blog dat hij Firefox in de eerste plaats heeft uitgeprobeerd omdat het snel en cool is. Hij is de browser blijven gebruiken voor andere redenen. Zo is hij verknocht aan de interoperabiliteit en de goede implementatie van standaarden.

Wat hem ook charmeert, is het feit dat Firefox openbron is en door een internationale gemeenschap onderhouden en beveiligd wordt. Sutor prijst ook de mate waarin de browser aanpasbaar en uitbreidbaar is. In elk van de goede punten van Firefox ziet hij een analogie met de aanpak van IBM.

De steun van IBM is een steuntje in de rug voor Firefox. De browser blijft immers al even rond een marktaandeel van 30 procent hangen.

 

 

 

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
browserfirefoxIBMieinternetexplorernieuwssoftware

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
Haal een HomeWizard in huis en krijg een gratis Energy Display én €50 shoptegoed

Haal een HomeWizard in huis en krijg een gratis Energy Display én €50 shoptegoed

Bespaar nu