Nieuws

Website VN korte tijd gehackt

 

Een kleine groep hackers is er zondag in geslaagd om de website van de Verenigde Naties te kraken. Gedeeltes van de site, waaronder de pagina bestemd voor uitspraken van secretaris-generaal Ban Ki-moon, werden beklad en moesten tijdelijk offline worden gehaald.

De protestboodschap op de site luidde vrij vertaald: “Hey Ysrail [sic] en USA, vermoord geen kinderen en andere mensen. Vrede voor altijd. Geen oorlog”. Zij is afkomstig van cyberkids die hun daad een “cyberprotest” noemen. ‘Kerem125’, ‘Gsy’ en ‘M0sted’ komen naar eigen zeggen uit Turkije.

Hackers met dezelfde namen zijn in het recente verleden verantwoordelijk geweest voor verschillende aanvallen op websites, waaronder die van een reisbureau. Daar lieten de drie weten “Turkse heiligschenners” te zijn.

Door de boodschappen zagen de Verenigde Naties zich genoodzaakt om gedeeltes van de site tijdelijk offline te halen voor onderhoud. De website staat inmiddels weer als oorspronkelijk online.

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
businesshackersitprofessionalnieuwsverenigde naties

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Google Voeg TechPulse.be toe als favoriete bron op Google!
€50,00 korting op de Dyson PencilWash: compacte Wet&Dry-stofzuiger

€50,00 korting op de Dyson PencilWash: compacte Wet&Dry-stofzuiger

Bespaar nu