Garmin gaat meer functies achter Connect-betaalmuur zetten

Garmin Enduro 3 kaarten
© Garmin
Het is aannemelijk dat Garmin op korte termijn meer functies achter de Connect-betaalmuur zet. Het Connect+-abonnement, dat in maart werd gepresenteerd, kost 8,99 euro per maand.

Garmin-gebruikers die net iets meer uit hun sporthorloge willen halen, kunnen sinds kort het Connect+-abonnement afsluiten. Dat biedt onder meer toegang tot ‘Active Intelligence’. Voorlopig bevat het abonnement alleen nieuwe functies, al vrezen gebruikers dat ook bestaande, voorheen gratis functies van Garmin Connect straks achter de betaalmuur verdwijnen.

Nieuwe functies eerst naar Connect+?

Daar zijn vooralsnog geen harde aanwijzingen voor. Wel is het aannemelijk dat veel nieuwe Connect-functies (eerst) beschikbaar komen voor Plus-abonnees. Garmin-CEO Cliff Pemble liet tijdens de recente presentatie van de kwartaalcijfers ontvallen dat sommige functies “waarschijnlijk gereserveerd worden voor premiumaanbiedingen.” Daarmee doelt hij op de Connect-abonnementen.

Pemble koppelt de introductie van het abonnement specifiek aan de AI-functies, die volgens hem grotere investeringen vergden. Voor Garmin was dit volgens de CEO ook “het juiste moment” om een abonnement te lanceren.

Veel concreter wordt het niet. Welke functies uiteindelijk achter de betaalmuur verdwijnen, zal de tijd moeten uitwijzen. Het is aannemelijk dat het in eerste instantie vooral gaat om AI-functionaliteit, waar voor Garmin de nodige kosten aan verbonden zijn. Hopelijk beperkt de smartwatchfabrikant de impact van die keuze voor gebruikers die geen abonnement willen afsluiten.

Veel geld voor weinig

Als functies die essentieel zijn voor een sporthorloge achter een betaalmuur verdwijnen, worden gebruikers voor een keuze gesteld: betalen of op zoek gaan naar een nieuw toestel. Tegelijkertijd is het logisch dat Garmin het Connect-abonnement wil uitbreiden. Momenteel zijn er echter nog te weinig écht onderscheidende functies om het maandbedrag van 8,99 euro te rechtvaardigen.

Garmin is overigens niet de eerste fabrikant van wearables die inzet op een abonnementsmodel. Fitbit rekent al langer geld voor bepaalde functies, en ook de slimme Oura-ring vereist een abonnement om volledig bruikbaar te zijn.

Uitgelicht artikel garmin vivoactive 6 Nieuwe smartwatch vívoactive 6 van Garmin focust op gezondheid
fitnessgarmingarmin connectontspanning

Gerelateerde artikelen

Volg ons

Geniet van ultrasnel 5G met Proximus

Geniet van ultrasnel 5G met Proximus

👉 Profiteer nu van exclusieve webpromo’s