Hearthstone: Into the Emerald Dream review

De eerste uitbreiding van het jaar staat traditiegetrouw in het teken van grote wijzigingen in Hearthstone. Naast de 145 nieuwe kaarten van Into the Emerald Dream wordt immers de overgang gevierd naar het nieuwe Hearthstone-jaar. Year of the Raptor zal naast Emerald Dream ook The Shrouded City en Heroes of Time als uitbreidingen hebben en komt met aanpassingen aan de Core Set van gratis te spelen kaarten in het kaartspel.
Year of the Raptor nieuwigheden
De Core Set bestaat ondertussen al enkele jaren en heeft als grootste doel het vers houden van de Hearthstone meta door veel gebruikte kaarten te roteren en andere nieuwe kaarten te introduceren of terug te brengen uit eerdere uitbreidingen.
Zo verliest Rogue bijvoorbeeld Sap, een Spell die al jaar en dag deel uitmaakt van de klasse. Ook Leeroy Jenkins verdwijnt, een kaart die sinds de lancering van Hearthstone altijd wel controversieel is geweest vanwege de uitgebreide mogelijkheden als finisher. Tot slot is Mind Control Tech na een jaartje chaos te hebben veroorzaakt met het stelen van kaarten ook weer aan rust toe. Niemand zal deze kaarten echt missen volgens ons en op de keuzes die Blizzard gemaakt heeft is weinig aan te merken.
In ruil voor het opgeven van deze kaarten worden andere oude bekenden terug vanonder het stof gehaald. Mage krijgt bijvoorbeeld Archmage Antonidas terug, terwijl Warrior Bulwark of Azzinoth opnieuw kan gebruiken en ook Black Knight terugkeert als eenvoudige tool om vijandelijke Legendary kaarten te vernietigen. Of alle nieuwe kaarten even impactvol zullen zijn, zal later blijken. Voorlopig worden er slechts enkele gespeeld en lijkt het power level van sommige kaarten wat laag te liggen.
Nieuwe gameplay voor Emerald Dream
Bovenstaande wijzigingen worden gecombineerd met de nieuwigheden die we gewoonlijk zien bij een nieuwe uitbreiding. Zo zijn er twee nieuwe keywords: Imbue en Dark Gift en wordt het keyword Choose One voor de eerste keer beschikbaar voor niet-Druid decks.



Imbue is meteen ook onze favoriete nieuwe introductie, want het keyword maakt voor verschillende klassen de Hero Power opnieuw relevant door ze extra kracht te geven op dezelfde manier dat Hero kaarten dat dusver al deden. Imbue is echter vanaf de start van een match al meteen relevant, waardoor de klasse die je kiest meteen heel anders speelt. Imbue is er voor Druid, Hunter, Mage, Paladin, Priest en Shaman en daarvan lijken Druid en Mage momenteel het meest succesvol. De decks die wij speelden deden ons elke beurt bewust nadenken over het wel of niet gebruiken van onze Hero Power. Tier 1 zijn de decks momenteel niet, wat mede komt door de nog steeds dominante kaarten uit de StarCraft miniset. Enkele nerfs eerder deze maand zouden wel moeten helpen en Blizzard kan altijd Imbue verder uitbreiden in de miniset voor Emerald Dream.
Dark Gift is verder ook een prima keyword, al beperkt het nut ervan zich vooral tot de eerste beurten van elke match. Wie tijdens de derde beurt bijvoorbeeld een minion met Dark Gift kan spelen, is duidelijk in het voordeel. We wonnen dan ook al verschillende matches omdat de tegenstander niet meteen een antwoord had. Het zou fijner zijn geweest als Dark Gift ook zou schalen naar de latere beurten toe, of zelfs volledig anders zou werken.
Choose One is tenslotte een keyword dat probleemloos door andere klassen dan Druid gespeeld kan worden. Het is dan ook een welkome toevoeging aan decks en zorgt tijdens matches vooral voor keuzemogelijkheden.
Tot slot willen we nog even de Wild Gods toelichten. Deze endgame-kaarten zijn op zichzelf enorm sterk, maar tegelijkertijd ook niet onoverkomelijk. Hiermee bedoelen we dat ze de mogelijkheid hebben om het spelbord in jouw voordeel aan te passen, maar niet op de perfecte manier zoals Reno Jackson dat in eerdere uitbreidingen deed. Dit maakt dat er niet één Wild God de beste keuze is en je eerder zal gaan kiezen op basis van hoe het bord van de tegenstander eruitziet. Dit zorgt naar onze mening voor meer variatie in het endgame en dat was een zeer noodzakelijke evolutie.


Eindoordeel Into the Emerald Dream
Beoordelen we Into the Emerald Dream in zijn geheel, dan zijn we heel tevreden met deze uitbreiding. Blizzard heeft zo goed mogelijk nieuwe gameplaymogelijkheden toegevoegd en ook de wijzigingen aan de Core Set ervaren we als positief. Sommige StarCraft-kaarten zijn nog een probleem, maar ook daar wordt snel op ingespeeld.