Android Auto krijgt de widgets-functie waar we al jaren op wachten

Berichten over widgets in Android Auto doen al langer de ronde. Android Authority meldde vorig najaar al dat ze op komst waren, maar daarna bleef het weer even stil. Nu heeft de site opnieuw beet met versie 16.8.161804-release.daily. Daarin is een specifiek tabblad genaamd ‘Car widgets’ opgedoken.
Helemaal nieuw is dat tabblad trouwens niet. In het najaar zat het ook al in de app, al was dat toen onder de cryptische codenaam ‘(Customize) Earth’. Nu is er een duidelijke omschrijving toegevoegd die geen ruimte laat voor twijfel: “Toon overzichtelijke informatie met snelle bedieningselementen”. Een tikkeltje omslachtig, maar de boodschap is helder: de widgets komen eraan.

Wie het tabblad opent, krijgt een herkenbaar overzicht te zien. Het lijkt sprekend op het widgetmenu van je Android-startscherm. De widgets staan netjes gesorteerd per app en bovenaan staat een zoekbalk om snel de juiste te vinden. Google heeft zelfs een ‘Featured’-sectie toegevoegd om je favorieten direct aan te wijzen. Het lijkt erop dat er bij de lancering direct een flinke lijst aan apps ondersteund wordt.
De onthulling tijdens Google I/O?
Wanneer we ze echt kunnen gebruiken? Alle seinen staan op groen voor een release tijdens Google I/O 2026, later deze maand. Google gebruikt dit event meestal om de belangrijkste nieuwe functies voor Android Auto en andere eigen apps te presenteren. Hoewel niets nog officieel is, stemmen de laatste vorderingen in de code ons erg hoopvol.
Het wordt ook wel tijd, want Google loopt al een tijdje achter op Apple CarPlay. In Apples systeem zijn widgets allang de standaard voor het snel checken van je agenda of live informatie. Hoeveel widgets je precies op je dashboard kwijt kunt en hoe je de indeling personaliseert, moet nog blijken. Het instellen ervan lijkt in ieder geval gewoon via je smartphone te gaan.











