Geen zorgen, Android krijgt toch geen Liquid Glass-design

Na de release van een nieuwe teaser voor de Android Show van 2026 maakten sommige Android-gebruikers zich zorgen dat het controversiële nieuwe design van iOS zou worden overgenomen door Android. Nu heeft de baas van het Android-ecosysteem gereageerd op deze zorgen.
Geen ‘Liquid Glass’ voor Android
Google heeft inmiddels een nieuw ‘Android Show’-event ingepland voor 12 mei en daar is recent ook al een teaservideo voor gedeeld. Die video zorgde echter voor de nodige ophef bij sommige Android-gebruikers. Hieronder zie je de teaser.
In de video krijgt de Android-mascotte ineens een transparante look die eerlijk gezegd ook wel een beetje doet denken aan de nieuwe designstijl van Apple. Android-gebruikers waren bang dat dit betekende dat ook hun besturingssysteem een nieuw ontwerp zou krijgen met transparante designelementen.
Nu heeft de president van het Android-ecosysteem, Sameer Samat, in reacties op X duidelijk gemaakt dat deze designstijl van Apple niet wordt overgenomen. “Maak je geen zorgen. Gaat niet gebeuren!” (via Android Authority).
Wat kunnen we wel verwachten van de Android Show?
Android Authority wijst terecht op het feit dat Android vorig jaar nog het nieuwe ‘Material 3 Expressive’-design kreeg. En grote vernieuwing voor het design van Android laat waarschijnlijk nu dus nog wel even op zich wachten.
Google en Apple zijn echt niet bang om zich “te laten inspireren” door elkaars succesvolle innovaties en veranderingen. Apples Liquid Glass-design bleek echter al snel een controversiële verandering te zijn. Dat is dus misschien momenteel ook niet het meest logische onderdeel van iOS om over te nemen voor Android.
De teaser voor de Android Show was dus niet bedoeld om te hinten naar een nieuw transparant design voor Android. Tijdens dit event verwachten we wel meer te horen over Android 17 en mogelijk ook over Googles ‘Aluminium OS’-project. Wie weet staan ons ook nog wat andere verrassingen te wachten en misschien zal er ook een aankondiging zijn die de transparante mascotte kan verklaren. Of misschien was het gewoon alleen een leuk nieuw design voor in deze teaser.









